Elizabeth Susan Phillips – Netikėtos Izabelės atostogos.

by butaforiniaidievai

Paveikslėlis

Phillips, Susan Elizabeth. Netikėtos Izabelės atostogos: romanas; iš anglų kalbos vertė Elžbieta Filipavičiūtė. – Vilnius, 2007. – 383, [1] p. – (Laisvalaikio parkas)

Tai toks romanas, kuris susirango ant naktinio stalelio miegamajame ar rankinės dugne ir laukia savo eilės; jis neįpareigoja, greičiau – atpalaiduoja, išlaisvina vaizduotę ir kelioms valandoms prikausto taip, jog jį tikrai norisi rekomenduoti draugei, tarstelint: kai turėsi laisvo laiko…
Romano „Izabelės atostogo“ siužetas paprastas: išsilavinusi ir graži moteris, garsi psichologė netenka savo garsaus vardo dėl buhalterio finansinių machinacijų ir nutarusi viską pamiršti, to pasekoje – ir viską pradėti iš naujo, išsinuomoja dailų namelį kažkur Toskanoje ir nutaria ten pailsėti nuo visko. Šio namelio savininkas – beprotiškai seksualus aktorius, taipogi ieško sau ramybės ir netyčia susiduria su psichologe, visiškai netikėtomis aplinkybėmis…
Kad viskas nebūtų taip aišku ir nuspręsta iš anksto, romano veikėjus kankina jų pačių demonai: praeities košmarai, ateities nebuvimas, kompleksai ir stereotipai. Jie ieško savęs, o kartu žaidžia ir stumdami vienas kitą toliau nuo savęs, kursto geismą.
„Izabelės atostogos“ nėra toks lėkštas meilės romanas, koks gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio, nors siužetas ir veikėjai kiek šabloniški. Jame nestinga nei humoro jausmo, nei pikantiškų sekso scenų ir jis gali tapti vienu iš netikėtų jūsų atostogų sudedamųjų komponentų.